TR EN

FATİH KIRAL

Mobilyaya vergi gelince İtalyanlar Kıral'a koştu
04.08.2015 milliyet.com.tr

PRENSTEN SİPARİŞ
Mobilyaya getirilen verginin cari açığın azaltılmasında etkili olduğunu söyleyen Kıral, vergisi artan her üründe olduğu gibi bu alanda da kaçakçılık riskinin arttığını söyledi. Kıral, "Devlet kaçakçılığa önlem almazsa vergi kaybı yaşanır" diye konuştu. Fabrikada butik ve güncel malların üretiminin yapıldığını söyleyen Kıral, şöyle devam etti: "Markamızı dünya biliyor. Bu fabrikayı proje işi aldığımız için kurduk. Azerbaycan'da çok işimiz var. Ortadoğu, Katar, Dubai gibi ülkelerde projeler yürüttük. İstanbul'daki Emaar'ın konut projesinde örnek daireleri yaptık. Prens, mobilyaları beğenince, orada yapılan inşaat projelerinin ürünlerini de biz gönderdik. Max Royal, Rixos, Clarion, Vogue, Soho otelleriyle çalıştık." Toplam 13 mağazaya ulaşan Fatih Kıral Mobilya, 20'ye yakın yabancı markanın da distribütörlüğünü yapıyor.


METEBRONZ MOBİLYA

Versace’nin mobilya üretimi artık Türkiye'de yapılacak
www.dunya.com    13.08.2015

Metebronz Mobilya dünyaca ünlü Varsace markasının 19.69 marka mobilya ve aksesuarlarının Türkiye’de üretimi ve dünyaya pazarlanması konusunda anlaşmaya vardı. Ürünler ilk kez 2016 Milano Fuarı’nda görücüye çıkacak.

Türkiye ve İtalya mobilya sektöründe önemli bir işbirliğine hazırlanıyor. Metebronz Mobilya dünyaca ünlü Varsace markasının 19.69 marka mobilya ve aksesuarlarının Türkiye’de üretimi ve dünyaya pazarlanması konusunda anlaşmaya vardı. Mobilya sektöründeki bu işbirliği sonucu üretilecek mobilya ve aksesuarlar, dünya genelinde ilk kez 2016 Milano Fuarı’nda görücüye çıkacak. Metebronz Mobilya’nın bir diğer girişimi olan Seves Tekstil, 2014 yılında Versace ile imzaladığı anlaşma ile Versace 19.69 markalı kumaşları Türkiye’de üretime başladı. Ürünlerin Türkiye genelinde pazarlanması amacıyla bayilik başvurularını da almaya başlayan Metebronz, önümüzdeki 1 yıl içinde 20 bayi ve 2.5 milyon dolarlık ciroya ulaşmayı hedefliyor.

Versace ile yapılan işbirliğinin detaylarını DÜNYA’ya anlatan Metebronz Kurumsal Satış ve Pazarlama Direktörü Burcu Akçaru, klasik ve bronz mobilya üretimine 1963 yılında Ankara’da başlayan Metebronz’un yarım asrı aşan tecrübesini yeni bir işbirliği ile dünya geneline taşımaya hazırlandıklarını söyledi.

Metebronz’un ve ahşap mobilya ustalarının yaptığı özel üretim bronz ve ahşap mobilyaların, 60’tan fazla ülkede gösterilen Bir İstanbul Masalı dizisi yanı sıra gösterildiği dönemlerde büyük ilgi gören, Avrupa Yakası ve Aşkı Memnu dizilerinde de kullanıldığını belirten Akçaru, dünyanın bir çok ülkesindeki saray, kamu binası ve otellerde özel projeli ürünlerinin bulunduğunu bildirdi.
120 kişi ile üretim yapıyor

Üretimi Türkiye’de gerçekleştirilecek İtalyan Versace 19.69 mobilya ve aksesuarlarının ilk kez 2016 Milano Fuarı’nda tanıtılacağını ifade eden Akçaru, dünyaca ünlü bir markayı Türkiye’de getirmekten büyük memnuniyet duyduklarını söyledi. Kuruldukları günden bu yana edindikleri tecrübeyi, Türkiye ve dünyanın bir çok ülkesine yayacak olmaktan da gurur duyduklarını belirten Akçaru, “Bir diğer girişimimiz olan Seves Tekstil aracılığı ile Versace 19.69 marka döşemelik ve perdelik kumaşı zaten ülkemize getirmiştik. Şimdi de mobilya ve aydınlatma ürün grupları ile bu dünyaca ünlü ve saygın markanın üretimini ve bayiler aracılığıyla dünya ülkelerine pazarlaması sürecine girdik. Bunun ülkemizin ekonomisine büyük katkıları olacağına yürekten inanıyoruz” dedi. Ankara’nın mobilya merkezi Siteler’de 10 bin metrekare alanda 120 kişi ile üretim yaptıklarını kaydeden Burcu Akçaru, Bakü ve Erbil’de iki bayileri bulunduğunu, ayrıca bir çok ülkede saray, otel, kamu binalarında Metebronz imzası olduğunu aktardı.

Akçaru, Türkiye distribütörü oldukları Versace 19.69 perdelik ve döşemelik kumaş bayi ağını da kısa süre içinde genişlettiklerini, bu ürün grubunda da bayilikler vermeye devam ettiklerini bildirdi.


FUGA MOBİLYA

FUGA’NIN YURTDIŞI ATAĞI HİNDİSTAN İLE SÜRÜYOR

Fuga Mobilya, Hindistan mağazasıyla satış ağını genişletiyor.
29.05.2015  www.milliyet.com.tr


Fuga Mobilya Genel Müdürü Oğuzhan Erkutun, üretimlerinin yüzde 75’ini iç piyasada, yüzde 25’inin ise dış piyasada satıldığını söyleyerek, bu yıl ihracaklarını yüzde 50 artırmayı hedeflediklerini kaydetti.

İstanbul’da Modoko ve Masko’dan sonra Bostancı E-5 üzerinde bir mağaza daha açan Fuga Mobilya’nın büyümesine devam edeceğini  kaydeden Erkutun, “Şu anda yurtiçinde Antalya, Bursa,Ankara, İzmir, Samsun ve Adana’da, yurtdışında ise Libya Tripoli, KKTC Lefkoşa, BaküAzerbaycan, Süleymaniye ve Kuzey Irak’ta mağazalarımız bulunuyor. Hindistan, Yeni Delhi’de yapılan bayilik anlaşmasından sonra Katar, İran, Ürdün, Birleşik Arap Emirlikleri ilk planda görüştüğümüz ülkeler. Rusya, Kazakistan ve Amerika ise gelecekte mutlaka var olmak istediğimiz yerler” dedi.

MOBDER

COPYRIGHT 2016